Material: Leather Match
Santorine Loveseat
By Signature Design by Ashley
Product Information
Description
The Santorine Loveseat by Signature Design by Ashley may be available at Missouri Furniture in the Camdenton, Columbia, Jefferson City, St. James, Sedalia, Ozark, Kirksville, Washington and Camdenton areas. Please contact us to check availability.
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact your local store to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Type Stationary
Collection Santorine
Feature Tufted
Color Brown/Beige
Dimensions
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 62.00" |
| Overall Depth | 38.00" |
| Overall Height | 39.00" |
| Seat Depth | 22.00" |
| Seat Height | 20.00" |
| Arm Height | 25.00" |
| Additional Dimensions | |
| Distance between arms | 47.00" |
| Top of cushion to top of back | 20.00" |
| Leg height | 3.00" |
| Minimum width of doorway for delivery | 32.00" |
| Package Dimensions | |
| Package Width | 62.00" |
| Package Depth | 38.00" |
| Package Height | 36.00" |
Specifications
| SKU & Model | |
| SKU | 2170635 |
| Weight | |
| Weight | 118.00lbs |
Return Policy
Reviews
