Displayed Online Only
Midnight-Madness Oversized Accent Ottoman
By Signature Design by Ashley
SKU
9810508
Have Questions? Give us a Call or click the Text Us button to text.
Add to wishlist
Product Information
Description
Wrapped in luxuriously soft jumbo corduroy, this oversized accent ottoman takes cozy and inviting to a higher level. The sumptuous piece is perfect for unwinding after a long day, with an exceptionally textured cushion that delivers pure indulgence. Now all you have to do is kick back, sink in and relax.
Reinforced frame provides added stability
Firmly cushioned
High-quality foam cushion wrapped in poly fiber
Polyester upholstery
Exposed feet with faux wood finish
Material: Fabric
Reinforced frame provides added stability
Firmly cushioned
High-quality foam cushion wrapped in poly fiber
Polyester upholstery
Exposed feet with faux wood finish
Material: Fabric
The Midnight-Madness Oversized Accent Ottoman by Signature Design by Ashley may be available at Missouri Furniture in the Camdenton, Columbia, Jefferson City, St. James, Sedalia, Ozark, Kirksville, Washington and Camdenton areas. Please contact us to check availability.
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact your local store to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Collection Midnight-Madness
Feature Accent
Dimensions
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 39.00" |
| Overall Depth | 39.00" |
| Overall Height | 22.00" |
| Additional Dimensions | |
| Leg height | 1.50" |
| Minimum width of doorway for delivery | 32.00" |
| Package Dimensions | |
| Package Width | 39.00" |
| Package Depth | 39.00" |
| Package Height | 20.00" |
Specifications
| SKU & Model | |
| SKU | 9810508 |
| UPC | 024052953626 |
| Weight | |
| Weight | 56.00lbs |
| Other Specifications | |
| Leg Style | Exposed |
Warranty
365 days
Return Policy
Decide that the new piece of furniture doesn’t quite work in your home? No problem – you’re covered by our Happiness Guarantee. If you buy furniture from our stock, within 7 days after purchase you can exchange it for an item of equal or greater value. All returned items must be in like-new condition. A $69 wrap and pick up fee will apply.
If you special order furniture, you cannot return it because it has been customized for you. However, you can cancel or change your order within 3 days... Read More
Reviews

Add to wishlist