O'Phannon Ottoman With Storage
By Signature Design by Ashley
*ONLINE only - no further discounts. Discount is not combinable with long-term financing. Online prices may vary from in-store pricing.
Your Delivery Options for Zip Code: 43215 change
-
In-Home Delivery & Assembly
April 9
-
Delivery to your Doorstep
(assembly not included)
April 9
- In Stock
Product Information
Description
Complete your at-home retreat with this casually chic ottoman. The luxe herringbone chenille upholstery is indulgently plush to the touch. A flip top conceals additional storage space. With its clean-lined construction, this ottoman seamlessly pairs with contemporary aesthetics.
- Corner-blocked frame
- Storage under cushioned, removable top
- Built-in tabletop/cup holders on reverse side of removable cushion
- High-resiliency foam cushion wrapped in thick poly fiber
- Polyester upholstery
The O'Phannon Ottoman With Storage by Signature Design by Ashley may be available at Missouri Furniture in the Camdenton, Columbia, Jefferson City, St. James, Sedalia, Ozark, Kirksville, Washington and Camdenton areas. Please contact us to check availability.
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact your local store to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Type Storage
Collection O'Phannon
Feature Storage
Dimensions
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 37.00" |
| Overall Depth | 37.00" |
| Overall Height | 21.00" |
| Additional Dimensions | |
| Leg height | 1.25" |
| Ottoman opening depth | 37.00" |
| Ottoman opening height | 21.00" |
| Ottoman opening width | 37.00" |
| Minimum width of doorway for delivery | 30.00" |
| Package Dimensions | |
| Package Width | 37.00" |
| Package Depth | 37.00" |
| Package Height | 20.00" |
Specifications
| SKU & Model | |
| Item # | 2940211 |
| SKU | 2940211 |
| Weight | |
| Weight | 73.00lbs |
Return Policy
Reviews
