FLORENTINE
DualFlex
Semi-Attached
Attached
Power
USB Charging Port(s)
HIGH RESILIENCY PLUSH CUSHION
Leather
FLORENTINE
DualFlex
Semi-Attached
Attached
Power
USB Charging Port(s)
HIGH RESILIENCY PLUSH CUSHION
Leather
The Finley Power Incliner by Flexsteel Furniture may be available at Missouri Furniture in the Camdenton, Columbia, Jefferson City, St. James, Sedalia, Ozark, Kirksville, Washington and Camdenton areas. Please contact us to check availability.
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact your local store to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Type Power Reclining
Collection Finley
Features Reclining, USB Charging Port, Upholstered, Leather
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 37.00" |
| Overall Depth | 39.00" |
| Overall Height | 37.00" |
| Seat Width | 26.00" |
| Seat Depth | 21.00" |
| Seat Height | 21.00" |
| Arm Height | 25.00" |
| Additional Dimensions | |
| Open Depth | 57.00" |
| Package Dimensions | |
| Package Width | 39.50" |
| Package Depth | 35.50" |
| Package Height | 37.50" |
| SKU & Model | |
| SKU | 3010-500M |
| Weight | |
| Weight | 135.00lbs |
