Freedom offers a modern style in a crisp and tailored design. Its slightly angled legs add unexplected flair to its overall design.
FLORENTINE
Sinuous Wire
Non-Power
LUXURY CUSHION
Fabric
Freedom offers a modern style in a crisp and tailored design. Its slightly angled legs add unexplected flair to its overall design.
FLORENTINE
Sinuous Wire
Non-Power
LUXURY CUSHION
Fabric
The Freedom Square Cocktail Ottoman by Flexsteel Furniture may be available at Missouri Furniture in the Camdenton, Columbia, Jefferson City, St. James, Sedalia, Ozark, Kirksville, Washington and Camdenton areas. Please contact us to check availability.
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact your local store to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Type Cocktail Ottoman
Collection Freedom
Features Ottomans, Square, Upholstered, Accent, Fabric
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 34.00" |
| Overall Depth | 34.00" |
| Overall Height | 19.00" |
| Seat Width | 34.00" |
| Seat Depth | 34.00" |
| Seat Height | 19.00" |
| Arm Height | 19.00" |
| Package Dimensions | |
| Package Width | 34.00" |
| Package Depth | 34.00" |
| Package Height | 19.00" |
| SKU & Model | |
| SKU | 7401-092 |
| Weight | |
| Weight | 57.00lbs |
| Other Specifications | |
| Color Lightness | Normal |
