Ace’s tall, tapered legs and luxury cushion make it an appealing ottoman. Pair it with the Ace chair for the perfect combination.
FLORENTINE
Sinuous Wire
Custom Wood Finish
LUXURY CUSHION
Fabric
Ace’s tall, tapered legs and luxury cushion make it an appealing ottoman. Pair it with the Ace chair for the perfect combination.
FLORENTINE
Sinuous Wire
Custom Wood Finish
LUXURY CUSHION
Fabric
The Ace Ottoman by Flexsteel Furniture may be available at Missouri Furniture in the Camdenton, Columbia, Jefferson City, St. James, Sedalia, Ozark, Kirksville, Washington and Camdenton areas. Please contact us to check availability.
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact your local store to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Type Standard
Collection Ace
Features Ottomans, Square, Upholstered, Accent, Fabric
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 24.00" |
| Overall Depth | 21.00" |
| Overall Height | 19.00" |
| Seat Width | 24.00" |
| Seat Depth | 21.00" |
| Seat Height | 19.00" |
| Arm Height | 19.00" |
| Package Dimensions | |
| Package Width | 31.00" |
| Package Depth | 36.00" |
| Package Height | 41.00" |
| SKU & Model | |
| SKU | 0130-08 |
| Weight | |
| Weight | 20.00lbs |
| Other Specifications | |
| Leg Style | Tapered |
