Dana is current and stylish, yet simple enough to withstand the test of time. This modestly scaled style is a great option for small spaces. The Dana ottoman matches perfectly with the Dana chair.
FLORENTINE
Sinuous Wire
LUXURY CUSHION
Leather
Dana is current and stylish, yet simple enough to withstand the test of time. This modestly scaled style is a great option for small spaces. The Dana ottoman matches perfectly with the Dana chair.
FLORENTINE
Sinuous Wire
LUXURY CUSHION
Leather
The Dana Ottoman by Flexsteel Furniture may be available at Missouri Furniture in the Camdenton, Columbia, Jefferson City, St. James, Sedalia, Ozark, Kirksville, Washington and Camdenton areas. Please contact us to check availability.
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact your local store to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Collection Dana
Features Ottomans, Upholstered, Leather
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 28.00" |
| Overall Depth | 23.00" |
| Overall Height | 18.00" |
| Package Dimensions | |
| Package Width | 23.00" |
| Package Depth | 28.00" |
| Package Height | 18.00" |
| SKU & Model | |
| SKU | B3990-08 |
| Weight | |
| Weight | 23.00lbs |
