This old-world style has all the benefits of new-world construction. Pair the Bexley ottoman with the matching Bexley chair for a complete look.
FLORENTINE
Sinuous Wire
Non-Power
LUXURY CUSHION
Leather
Also available with nailhead trim.
This old-world style has all the benefits of new-world construction. Pair the Bexley ottoman with the matching Bexley chair for a complete look.
FLORENTINE
Sinuous Wire
Non-Power
LUXURY CUSHION
Leather
Also available with nailhead trim.
The Bexley Ottoman by Flexsteel Furniture may be available at Missouri Furniture in the Camdenton, Columbia, Jefferson City, St. James, Sedalia, Ozark, Kirksville, Washington and Camdenton areas. Please contact us to check availability.
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact your local store to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Type Standard
Collection Bexley
Features Ottomans, Nailhead, Upholstered, Leather
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 32.00" |
| Overall Depth | 24.00" |
| Overall Height | 20.00" |
| Package Dimensions | |
| Package Width | 24.00" |
| Package Depth | 32.00" |
| Package Height | 20.00" |
| SKU & Model | |
| SKU | 3646-08 |
| Weight | |
| Weight | 32.00lbs |
