Features:
Fabric
Upgrades:
Arm Cap Cover
Headrest Cover
Seat Quantity: 2.5
Material: Fabric
This is a special order item, to order this item please contact our Sales Professionals.
Features:
Fabric
Upgrades:
Arm Cap Cover
Headrest Cover
Seat Quantity: 2.5
The Genet Power Tilt Headrest Space Saver Console Loveseat by Best may be available at Missouri Furniture in the Camdenton, Columbia, Jefferson City, St. James, Sedalia, Ozark, Kirksville, Washington and Camdenton areas. Please contact us to check availability.
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact your local store to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Collection Genet
Features Console, Two Cushion, Power Headrest
Material Fabric
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 75.50" |
| Overall Depth | 39.00" |
| Overall Height | 42.00" |
| Seat Depth | 22.00" |
| Arm Height | 25.00" |
| Additional Dimensions | |
| Arm Width | 21.50" |
| SKU & Model | |
| SKU | L960RY4 |
| Other Specifications | |
| Seat Cushion Count | Two |
| Seat Type | Scoop / Bucket |
