Brinley Rocker Console Loveseat
By Best
*ONLINE only - no further discounts. Discount is not combinable with long-term financing. Online prices may vary from in-store pricing.
Material: Fabric
This is a special order item, to order this item please contact our Sales Professionals.
Your Delivery Options for Zip Code: 43215 change
-
In-Home Delivery & Assembly
June 15
-
Delivery to your Doorstep
(assembly not included)
June 15
Select your store to see display locations
- | See it on display here
- In Stock
Product Information
Description
Available Options:
- Manual Recline
- Ml
- Power Recline
The Brinley Rocker Console Loveseat by Best may be available at Missouri Furniture in the Camdenton, Columbia, Jefferson City, St. James, Sedalia, Ozark, Kirksville, Washington and Camdenton areas. Please contact us to check availability.
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact your local store to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Collection Brinley
Features Reclining, Loveseats, Rocker, Power Reclining, Console, Upholstered
Material Fabric
Dimensions
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 77.50" |
| Overall Depth | 40.00" |
| Overall Height | 41.50" |
| Seat Depth | 23.00" |
| Arm Height | 26.50" |
| Additional Dimensions | |
| Arm Width | 43.50" |
Specifications
| SKU & Model | |
| Item # | LRMLO4U88850 |
| SKU | L700RC7 |
| Other Specifications | |
| Seat Cushion Count | Two |
| Seat Type | Flat |
Return Policy
Reviews
