Request More Information
Looking for more information? Simply fill out the form below and we will get back with you within 48 hours.
Only available in Kirksville and Sedalia showrooms.
The Trouper Power Rocking Recliner w/ Headrest by La-Z-Boy Furniture may be available at Missouri Furniture in the Camdenton, Columbia, Jefferson City, St. James, Sedalia, Ozark, Kirksville, Washington and Camdenton areas. Please contact us to check availability.
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact your local store to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Type Power Reclining
Collection Trouper
Features Rocker, Power Reclining, USB Charging Port, Power Headrest
Material Fabric
Upholstery i-Northwest Whiskey
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 37.00" |
| Overall Depth | 40.00" |
| Overall Height | 41.00" |
| Seat Width | 21.00" |
| Seat Depth | 21.00" |
| Seat Height | 20.00" |
| Arm Height | 26.00" |
| SKU & Model | |
| SKU | 10U724-E153775 |
