Style Number
010755
Perfect for
Tall scale (5'10" to 6'2")
Features
- Comfortably styled recliner with the ability to rock cares away
- Oversized scale, soft lines and a pub-style back create a refined casual look
Only available in Kirksville and Sedalia showrooms.
Style Number
010755
Perfect for
Tall scale (5'10" to 6'2")
Features
The Dorian Rocker Recliner by La-Z-Boy Furniture may be available at Missouri Furniture in the Camdenton, Columbia, Jefferson City, St. James, Sedalia, Ozark, Kirksville, Washington and Camdenton areas. Please contact us to check availability.
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact your local store to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Type Manual Reclining
Collection Dorian
Features Reclining, Rocker
Material Leather
Upholstery LB178058
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 38.00" |
| Overall Depth | 39.00" |
| Overall Height | 43.50" |
| Seat Width | 20.50" |
| Seat Depth | 21.00" |
| Seat Height | 19.50" |
| Arm Height | 25.50" |
| SKU & Model | |
| SKU | 010755-LB178058 |
