This traditional frame sports semi-attached backs with hidden zippers. Its box-T cushions are self-welted and matching throw pillows are standard. The reversible seat cushions are vented for extra comfort and, as usual, are included in our 10-year Dura Cushion Warranty.
Rochelle Loveseat
By England Furniture
*ONLINE only - no further discounts. Discount is not combinable with long-term financing. Online prices may vary from in-store pricing.
This is a special order item, to order this item please contact our Sales Professionals.
Product Information
Description
The Rochelle Loveseat by England Furniture may be available at Missouri Furniture in the Camdenton, Columbia, Jefferson City, St. James, Sedalia, Ozark, Kirksville, Washington and Camdenton areas. Please contact us to check availability.
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact your local store to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Type Stationary
Collection Rochelle
Dimensions
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 57.00" |
| Overall Depth | 35.00" |
| Overall Height | 35.00" |
| Seat Width | 44.00" |
| Seat Depth | 20.00" |
| Seat Height | 20.00" |
Specifications
| SKU & Model | |
| Item # | LRULO1UF9220 |
| SKU | 4006 |
| Other Specifications | |
| Seat Type | Flat |
Return Policy
Reviews
