Features:
Fabric
Upgrades:
Arm Cap Cover
Headrest Cover
Seat Quantity: 2
Features:
Fabric
Upgrades:
Arm Cap Cover
Headrest Cover
Seat Quantity: 2
The Everlasting Fabric Power Space Saver Loveseat by Best may be available at Missouri Furniture in the Camdenton, Columbia, Jefferson City, St. James, Sedalia, Ozark, Kirksville, Washington and Camdenton areas. Please contact us to check availability.
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact your local store to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Type Power Reclining
Collection Everlasting
Features Reclining, Power Reclining, Fabric
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 64.00" |
| Overall Depth | 39.50" |
| Overall Height | 41.00" |
| Seat Depth | 23.50" |
| Arm Height | 26.00" |
| Additional Dimensions | |
| Cushion Depth | 23.50" |
| Arm Width | 43.00" |
| SKU & Model | |
| SKU | L515RP4 |
| Other Specifications | |
| Seat Type | Flat |
