- Zero Gravity power recline
- Power headrest
- USB Port
- Bustle style back
- Padded arm style
RC Soiree Zero Gravity Swivel w/PWR Headrest and Lumbar
By Hooker Furniture
Product Information
Description
The RC Soiree Zero Gravity Swivel w/PWR Headrest and Lumbar by Hooker Furniture may be available at Missouri Furniture in the Camdenton, Columbia, Jefferson City, St. James, Sedalia, Ozark, Kirksville, Washington and Camdenton areas. Please contact us to check availability.
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact your local store to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Types Power Reclining, Swivel Chair
Collection RC
Features Power Headrest, Power Lumbar
Dimensions
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 39.50" |
| Overall Depth | 31.50" |
| Overall Height | 41.50" |
| Seat Width | 21.00" |
| Seat Depth | 20.50" |
| Seat Height | 19.00" |
| Arm Height | 26.00" |
| Package Dimensions | |
| Package Width | 27.00" |
| Package Depth | 45.50" |
| Package Height | 33.50" |
Specifications
| SKU & Model | |
| SKU | RC607-PHSZL-070 |
| UPC | 793532575206 |
| Weight | |
| Weight | 136.75lbs |
Warranty
Return Policy
Reviews
