Guystone Table (Set of 3)
By Signature Design by Ashley
*ONLINE only - no further discounts. Discount is not combinable with long-term financing. Online prices may vary from in-store pricing.
Your Delivery Options for Zip Code: 43215 change
-
In-Home Delivery & Assembly
April 13
-
Delivery to your Doorstep
(assembly not included)
April 13
Select your store to see display locations
- | See it on display here
- In Stock
Product Information
Description
Whether sidled up to a sofa or perched between two accent chairs, an occasional table is a handy touch for rounding out any living ensemble in style. This table set features an understated look that's perfect for adding a casual contemporary vibe beside any seat.
- Includes coffee table and 2 end tables
- Made of decorative laminates and MDF substrate
- Frame with replicated light natural wood grain finish
- Faux cement melamine tabletop
- Assembly required
The Guystone Table (Set of 3) by Signature Design by Ashley may be available at Missouri Furniture in the Camdenton, Columbia, Jefferson City, St. James, Sedalia, Ozark, Kirksville, Washington and Camdenton areas. Please contact us to check availability.
Please note that the finish or fabric of this product in-store may be different than the photo currently pictured. Please contact your local store to confirm product pricing, availability, finish and fabric colors and promotional dates.
Type Coffee and Two End Tables
Collection Guystone
Dimensions
| Overall Dimensions | |
| Overall Width | 34.13" |
| Overall Depth | 34.13" |
| Overall Height | 16.75" |
| Additional Dimensions | |
| Cocktail table width | 34.13" |
| Cocktail table height | 16.75" |
| Cocktail table depth | 34.13" |
| End table (2) width | 20.50" |
| End table (2) height | 22.00" |
| End table (2) depth | 20.50" |
| Package Dimensions | |
| Package Width | 43.88" |
| Package Depth | 37.13" |
| Package Height | 11.00" |
Specifications
| SKU & Model | |
| Item # | T237-13 |
| SKU | T237-13 |
| Weight | |
| Weight | 90.00lbs |
Return Policy
Reviews
